MIEJSCE

Zapraszamy serdecznie na warsztaty fotografii, które odbędą się 12-13 grudnia 2015 r. we Wrocławiu w wyjątkowo klimatycznej Karczmie Rzymhttp://karczmarzym.pl/pl/ oraz Strasznym Dworze (osobny budynek w tej samej lokalizacji) http://karczmarzym.pl/pl/straszny-dwor Dla wszystkich uczestników warsztatów zagwarantowane są:

- całodniowy serwis kawowy (kawa, herbata, woda mineralna)
- obiady w Karczmie

Warsztaty z Twardowskim w Karczmie Rzym to nie tylko spotkanie z fotografią, ale również idealne miejsce do spędzenia czasu dla wszystkich miłośników polskiej kuchni i sielsko-wiejskich klimatów. Dzięki dogodnej lokalizacji (duże miasto, pod same drzwi karczmy dociera komunikacja miejska) miejsce to jak żadne inne sprzyja złapaniu chwili wytchnienia oraz daje możliwość ciekawego spędzenia czasu w wyjątkowym miejscu jakim jest Wrocław.

CEL 

Naszym celem jest przekazanie rzetelnej wiedzy z zakresu fotografii mody i portretu oraz wskazówek w zakresie postprodukcji powstałych podczas warsztatów fotografii. Będziemy współpracować z dwoma pięknymi, profesjonalnymi modelkami o dużym doświadczeniu i szerokim zakresie pozowania oraz z wizażystką. 

Oprócz kreacji przygotowanych przez projektantki, uczestnicy będą mieli możliwość zrobienia sesji z udziałem trofeów myśliwskich, stylowych mebli i wielu elementów wystroju samej Karczmy i Strasznego Dworu, do dyspozycji będą również plenery (jeśli pogoda pozwoli).


CO MNIE WYRÓŻNIA?

- Indywidualne podejście do uczestników - stąd podział na maksymalnie 5-osobowe grupy.
- Możliwość pracy z aparatem analogowym (wyjaśnię podstawy, pomogę tym mniej zaawansowanym zarówno w kwestiach technicznych jaki samej kompozycji kadru, doboru światła etc. 
- Wszyscy adepci fotografii będą mogli liczyć na pomoc prowadzącego zarówno przy wykonywaniu zdjęć jak i przy ich korektach, które odbędą się pod koniec drugiego dnia warsztatów. 
- Podczas warsztatów skupimy się na fotografii we wnętrzach starając się maksymalnie wykorzystać możliwości jakie daje Sala Myśliwska (w Karczmie Rzym) oraz Straszny Dwór.


DLA KOGO PRZEZNACZONE SĄ TE WARSZTATY?

Dla osób, które chciałyby zobaczyć świat powstawania fotografii mody i portretu od kuchni, spróbować się w tych dziedzinach fotografii. Warsztaty te są skierowane do osób średnio-zaawansowanych czyli takich które mają już doświadczenie, ale także dla początkujących - o ile potrafią się samodzielnie posługiwać swoim aparatem. To może być doskonały wstęp do przygody z fotografowaniem ludzi. Moim celem jest zainspirowanie, wskazanie kierunku rozwoju, rozwiązanie problemów uczestników (np. z kadrowanie, układaniem ciała, doborem obiektywów, techniką fotografowania itd.). To spotkanie może być też początkiem do odkrycia i wejścia w świat fotografii tradycyjnej 

Pozować dla nas będą:

http://models.madebymilk.pl/pl/-ania

https://www.youtube.com/watch?v=bPQXIBn1qVM

Wizażem zajmie się Kamila Świderska https://www.facebook.com/Beautykey-WizażStylizacja-141235219369570/

Projektantka Gosia Motas wyczaruje coś pięknego dla modelek
https://www.facebook.com/GosiaMotasFashionDesigner/?fref=ts


Uczestnik powinien posiadać:

* Aparat z obiektywem portretowym,

* Laptop z zainstalowanym Adobe Photoshop 


Koszt warsztatów wynosi: 900zł za 2 dni warsztatowe 


Ilość uczestników max. 10 

A na koniec...

DLACZEGO JA?

Chciałbym, żeby to było spotkanie fascynatów fotografii. Warsztaty te są skierowane do osób średnio-zaawansowanych czyli takich które mają już doświadczenie, ale także dla początkujących - o ile potrafią się samodzielnie posługiwać swoim aparatem. To może być doskonały wstęp do przygody z fotografowaniem ludzi. Moim celem jest zainspirowanie, wskazanie kierunku rozwoju, rozwiązanie problemów uczestników (np. z kadrowanie, układaniem ciała, doborem obiektywów, techniką fotografowania itd.). To spotkanie może być też początkiem do odkrycia i wejścia w świat fotografii tradycyjnej – dla chętnych, bo oczywiście zdaję sobie sprawę, że większość z Was fotografuje cyfrowo. Cena jest atrakcyjna i wynosi 900pln. Każdy z uczestników otrzyma certyfikat (cyrofgraf:) odbycia tego szkolenia. Uczestnictwo w warsztatach może być też świetnym podarunkiem np. na Mikołajki – w formie przygotowanego przez nas bonu.

Warunkiem uczestnictwa jest wpłata 500pln na konto BZWBK 29 1090 2402 0000 0006 1011 5523 (decyduje kolejność wpłat) a pozostałe 400pln również przelewem do dnia warsztatów (12 grudnia) lub ostatecznie gotówką w dniu warsztatów. Warsztaty odbędą się w przypadku zebrania min 5 uczestników – w innym przypadku warsztaty zostaną odwołane a wpłata za warsztaty zostanie bezzwłocznie zwrócona na konto. Na życzenie otrzymacie także rachunek. Organizatorem jest firma Marcin Twardowski COM 

Wszelkie pytania odnośnie szczegółów proszę kierować na adres mailowy: info@marcintwardowski.com 

bądź pod numer telefonu: 694 685 745 (Karolina) lub 693 700 769 (Marcin)◆    ◆    ◆

MIEJSCE
Zapraszam serdecznie na warsztaty fotografii ze mną w duecie z  Nicholasem Javedem, które odbędą się 2-4 października 2015 r. w Sasku Małym na Mazurach, niedaleko Szczytna - 170 km od Warszawy.  Dla wszystkich uczestników warsztatów zagwarantowany jest nocleg - pokoje z toaletą, prysznicem, całodzienne wyżywienie oparte na produktach z własnego gospodarstwa ekologicznego właścicieli pensjonatu "Sasek", całodobowy serwis kawowy, internet WiFi. Pobyt w Sasku to nie tylko spotkanie z fotografią, ale również idealne miejsce do spędzenia czasu dla wszystkich miłośników jezior, lasów, koni - można tu nauczyć się jazdy konnej, rozkoszować się pięknym krajobrazem mazurskim podczas pieszych wędrówek, przejażdżek bryczką, wypraw rowerowych i kajakowych. Miejsce to jak żadne inne sprzyja złapaniu chwili wytchnienia oraz naładowaniu akumulatorów przed powrotem do szarej rzeczywistości.


CEL 
Naszym celem jest przekazanie rzetelnej wiedzy z zakresu fotografii mody i portretu oraz wskazówek w zakresie postprodukcji powstałych podczas warsztatów fotografii. Będziemy współpracować z dwoma pięknymi, profesjonalnymi modelkami o dużym doświadczeniu i szerokim zakresie pozowania oraz z wizażystką. Oprócz olśniewających kreacji przygotowanych przez dwie zdolne projektantki, uczestnicy będą mieli możliwość zrobienia sesji z udziałem koni, do dyspozycji będą również karety oraz powozy. 


CO NAS WYRÓŻNIA? 
Indywidualne podejście do uczestników -  stąd podział na maksymalnie 6-osobowe grupy. Wszyscy adepci fotografii będą mogli liczyć na pomoc prowadzących zarówno przy wykonywaniu zdjęć jak i przy ich korektach, które odbędą się pod koniec dnia. Podczas warsztatów skupimy się na fotografii plenerowej wśród pięknej mazurskiej scenerii. Nieprzypadkowy jest też termin naszego spotkania – jesień to najbardziej poetycka pora roku, stanowiąca idealne tło dla fotografii.


DLA KOGO PRZEZNACZONE SĄ TE WARSZTATY?
Dla osób, które chciałyby zobaczyć świat powstawania fotografii mody i portretu od kuchni, spróbować się w tych dziedzinach  fotografii.


Pozować dla nas będą:
Alicja   www.facebook.com/alicezebrowska
Beata  www.facebook.com/bettwmodel
Wizaż  www.facebook.com/MaugoFlorkowMakeUpArtistStylist
Projektantki:  
Justyna Waraczyńska-Varma  www.facebook.com/JustynaWaraczynskaVarma.CostumeFashionDesigner        
Gosia Motas  www.facebook.com/GosiaMotasFashionDesigner


Uczestnik powinien posiadać:
* Aparat z obiektywem portretowym,
* Laptop z zainstalowanym Adobe Photoshop.

Koszt warsztatów wynosi: 1500zł

Ilość miejsc uczestników ograniczona :12 

Wszelkie pytania odnośnie szczegółów proszę kierować na adres mailowy: info@marcintwardowski.com
bądź pod numer telefonu: 
+ 48 694 685 745 Nicolas
+ 48 693 700 769 Marcin


◆    ◆    ◆

Od 4 lat Michałowice są szczególnym miejscem na fotograficznej mapie Polski – łączone są bowiem z wysokiej jakości szeroko rozumianą fotografią portretową.
Teraz czterech fotografów związanych z Plenerami w Michałowicach poprowadzi jedyne w swoim rodzaju warsztaty fotograficzne, dzieląc się swoją wiedzą. Wszyscy są doświadczonymi nauczycielami, mającymi na koncie wiele nagród w polskich i międzynarodowych konkursach fotograficznych, rozliczne publikacje kraju i za granicą oraz dziesiątki poprowadzonych warsztatów.

MIEJSCE
Miejsce gdzie się spotykamy – ponad 130-letni hotel prowadzony przez malarkę i reżysera teatralnego jest nieograniczonym źródłem inspiracji dla wielu najlepszych fotografów. Niesamowity budynek, pełen osobliwych wnętrz, znajduje się podnóża Karkonoszy, a otaczają go przepiękne jeziora i lasy.


CEL
Od ponad roku wkładamy pracę w organizację tego przedsięwzięcia, ponieważ zależy nam, by stworzyć całkiem nową jakość warsztatów fotograficznych. Naszym celem jest organizacja najlepszych warsztatów, podczas których będzie powstawać jedynie dobra fotografia, swoim poziomem dorównująca zdjęciom powstałym już w tym kultowym dla fotografii miejscu.


CO NAS WYRÓŻNIA OD INNYCH?
Warsztaty w Michałowicach to jedyne warsztaty, gdzie obraz tworzy się nie tylko na ekranach komputerów, ale i na papierze - tam, gdzie jest jego ostateczne miejsce. Dlatego oprócz pracy na aparatach cyfrowych, warsztatowicze będą mieli możliwość wykonywania zdjęć na aparatach średnioformatowych pod okiem mistrza portretu – Marcina Twardowskiego.

Gdy zaś wywołane przez nich negatywy już wyschną, uczestnicy będą mieli okazję zamknąć się w ciemni, gdzie pod okiem artysty specjalizującego się w dawnych technikach i doświadczonego nauczyciela - Piotra Pietrygi, wykonają czarno-białe odbitki ze swoich zdjęć. Każdy z uczestników wróci więc do domu ze srebrowymi odbitkami, które będą prawdziwą ozdobą ich portfolio.

Oprócz wyżej wymienionych zajęć, warsztatowicze będą mieli możliwość poznania tajników pracy dwóch mistrzów portretu i fashion: Wiktora Franko oraz Arcadiusa Mauritza.
Uczestnikom będą pozować tylko doświadczone modelki współpracujące na co dzień jedynie z najlepszymi fotografami - nie przewidujemy żadnego oszczędzania na osobach pozujących czy eksperymentowania z niesprawdzonymi modelkami.Wszystko to w trakcie czterech intensywnych dni przepełnionych w każdej chwili dobrą fotografią!


DLA KOGO PRZEZNACZONE SĄ TE WARSZTATY?
Wydarzenie adresowane jest do osób, które szukają alternatywy dla innych warsztatów fotograficznych.
Do ambitnych fotografów pragnących: po pierwsze wykorzystać wiedzę doświadczonych prowadzących, by nauczyć się od nich, jak wykonać najlepszy portret oraz po drugie: pragnących stworzyć nowe zdjęcia do swojego portfolio w niezwykłym miejscu jakim są Michałowice.
Swoje miejsce znajdą tu zarówno doświadczeni, jak i bardziej początkujący fotografowie. Techniczne aspekty fotografii, zwłaszcza analogowej, będą dopasowane do poziomu doświadczenia warsztatowiczów.


więcej info: http://warsztatywmichalowicach.pl/

Using Format